List informacyjny 5 dotyczący przygotowania raportów krajowych dla 3. IMC
- Подробности
- Опубликовано: 18.02.2023 20:13
- Просмотров: 321
Witam delegacje III IMC, 1. Znaczenie raportów krajowych Poprzez sprawozdania krajowe, odpowiednie delegacje z różnych krajów przedstawiają pozostałym uczestnikom na początku konferencji szczególną sytuację górników, walki, postępy i problemy ruchu górniczego w swoim kraju.
Sprawozdania krajowe stanowią demokratyczną podstawę pracy dla wszystkich uczestników III IMC. W całości przedstawiają one aktualne zmagania i sytuację międzynarodowego ruchu górniczego, na podstawie których podczas konferencji będą omawiane, dyskutowane i udzielane odpowiedzi na ważne, zasadnicze pytania. Sprawozdania są więc również główną metodą przygotowania delegacji i ich delegatów do konferencji. W celu wspierania równego procesu na równych prawach Międzynarodowa Grupa Koordynacyjna Górników proponuje, aby struktura, forma i długość sprawozdań krajowych była jak najbardziej jednolita. Ze względu na spodziewaną liczbę uczestników, powinny one być możliwe do przedstawienia w ciągu 5 minut.
2 Czego powinny dotyczyć raporty krajowe, jeśli to możliwe? Na początku sprawozdania warto przedstawić kraj, wymiar górnictwa i obecną sytuację górników: Ilu górników jest w całym kraju i jaki jest podział na sektory lub branże? Jakie surowce są wydobywane jakimi metodami i w jakich warunkach? Jak górnictwo wpływa na warunki pracy i życia? Które międzynarodowe monopole górnicze lub który międzynarodowy kapitał finansowy są przeciwnikami górników? Raporty powinny koncentrować się na aktualnych sporach i walkach górników oraz na konkretnych problemach, które należy rozwiązać:
- O co walczono, jakie były wasze główne postulaty i co udało się osiągnąć?
- W jaki sposób prowadzono walkę? Jakie formy i metody walki zostały wypracowane? Jakie konkretne doświadczenia w zakresie walki posiada wasz ruch górniczy?
- Jakie pytania lub problemy pojawiają się w związku z organizacją górników?
- Kim są sojusznicy górników, z którymi mogą się oni zjednoczyć?
3. forma sprawozdań Międzynarodowa Grupa Koordynacyjna Górników proponuje, by raporty krajowe miały formę prezentacji w programie PowerPoint. Raporty będą przedstawiane w języku niemieckim, który jest językiem konferencji. Prosimy o zastanowienie się, w jakim stopniu można by dokonać własnego tłumaczenia raportów z języka narodowego na język niemiecki.
4. Termin składania sprawozdań krajowych do Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej Górników. W oparciu o cały proces przygotowania, raporty krajowe powinny być przesłane do Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej (ICG) przez ............ na adres e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., tak aby mogły być przetłumaczone na wszystkie języki i w razie potrzeby przygotowane technicznie. Międzynarodowa Grupa Koordynacyjna ds. Górników będzie szczęśliwa, jeśli będą Państwo mogli wykonać tłumaczenia na inne języki: angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpański, francuski. Proszę dać nam znać.
5. ewentualna pomoc W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt z biurem Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej Górników Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. Z przyjemnością udzielimy Państwu pomocy. Międzynarodowa Grupa Koordynacyjna Górników oczekuje na Wasze raporty i skarbnicę Waszych doświadczeń. Powodzenia Andreas Tadysiak Koordynator Generalny Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej Górników