Мы о себе

logo

Выбирать язык

Drodzy przyjaciele, Pandemia koronańska jest obecnie globalnym kryzysem zdrowotnym i utrzymuje świat w napięciu

Kapitalistyczne systemy opieki zdrowotnej nie są przygotowane i osiągają swoje granice. Właśnie teraz, kiedy nie możemy zebrać się osobiście, musimy trzymać się razem i dać sobie nawzajem siłę. W wielu miejscach "kryzys koronny" jest wykorzystywany przez monopole przemysłowe i kapitał finansowy do przenoszenia konsekwencji światowej gospodarki i kryzysu finansowego na pracowników i masy.

Wiele rządów wykorzystuje tę sytuację do dalszego ograniczania praw obywatelskich i demokratycznych. Wiele rządów wykorzystuje sytuację do dalszego ograniczania praw obywatelskich i demokratycznych. Musimy być czujni i opracować wspólne metody walki z ograniczeniami i przenoszeniem obciążeń (złagodzenie ochrony środowiska i pracy itp.) na nas. Wymiana doświadczeń i pomysłów jest teraz szczególnie ważna. Proszę nam opowiedzieć o sytuacji w waszych krajach, o tym, jakie działania podejmują rządy, jak radzą sobie pracownicy i ich rodziny, jak sobie z tym radzą ludzie? Jak rozwija się solidarność wśród ludności, jakie myśli was poruszają? Do tej pory planowano zorganizowanie we wrześniu tego roku europejskiej konferencji górników z byłymi państwami radzieckimi w Niemczech. W chwili obecnej nie jest jeszcze jasne, na ile jest to możliwe ze względu na kryzys koronański. Dziękuję za sprawozdania z Konga, Maroka, Peru i Turcji. Można je przeczytać na naszej stronie internetowej www.minersconference.org, a także napisać własne sprawozdania na tę stronę. Tutaj, w Niemczech, nie powiodła się próba wprowadzenia w życie na czas nieokreślony ustaw o stanie wyjątkowym, która unieważniłaby prawo do zgromadzeń i strajku, ponieważ w opinii publicznej oburzono się, gdy premier ogłosił te rozważania.
Najlepsze życzenia, a Glück Auf z Niemiec, przede wszystkim, zachowajcie zdrowie i nie dajcie się pokonać! Za bojowniczą współpracę międzynarodową
Andreas Tadysiak, Główny koordynator międzynarodowej koordynacji górniczej